آموزش حرفه و فن
مطالبی مفید و دانستنی هایی فراتر از کتاب های درسی
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: علی خزائی - ٢٧ امرداد ۱۳٩۱

تولید MDF به زبان ساده

تاریخچه:

صنعت تخته فیبر یکی از صنایع نسبتا جدید در زمینه صنایع چوب است، به طوری که تخته فیبر نخستین بار به عنوان یکی از محصولات فرعی صنعت کاغذ توسعه پیدا کرد که علت آن هم تلاش هایی در جهت یافتن کاربردی مناسب برای حجم قابل توجهی از وازد روی الک در فرایند مکانیکی تهیه خمیر کاغذ بود که سرانجام در سال 1898 منجر به ایجاد یک کارخانه تولید تخته فیبر عایق در انگلستان شد.

اولین کارخانه MDF (تخته فیبر با دانسیته متوسط) در سال 1965 در شهر دپوزیت ایالت نیویورک ساخته شد که محصول خود را با نام تجاری "بارابورد" به بازار عرضه کرد. بعد از آن به دلیل تحولی که این صنعت در استفاده از ضایعات چوبی ایجاد کرد، بسیار گسترش پیدا یافت. به طوری که امروزه حتی بازار سایر اوراق فشرده چوبی نظیر تخته خرده چوب و... را تحت تاثیر قرار داده است.

اولین کارخانجات تخته فیبر ایران در دهه 1340 با نام " فیبر رویال" در بندر نزلی و " فیبر بابلسر" به بهره برداری رسیدند. نخستین کارخانه تولید MDF ایران در بهار 1383 با نام " صنایع چوب خزر" به بهره برداری رسید. قابل ذکر است که بزرگترین کارخانه تولیدMDF جهان از ماده اولیه باگاس با ظرفیت 400000 تن در آینده در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید که زمینه عظیمی برای صادرات این محصول استراتژیک فراهم می آید.

MDF


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ٢٧ امرداد ۱۳٩۱

مانیک خودرو

1- موتور های چهار زمانه : لینک دانلود 

2-موتورهای احتراقی: لینک دانلود 

3-نمایی از موتورهای باز شده :لینک دانلود 

4-چهارعمل اصلی(مکش،تراکم، انفجار ،تخلیه) : لینک دانلود 

5-ترمز : لینک دانلود 

6-بخش های اصلی خودرو : لینک دانلود 

7-خنک کاری: لینک دانلود

8-گیر بکس   (جعبه دنده) : لینک دانلود 

9-سیستم خنک کاری : لینک دانلود 

10-فنر بندی و تعلیق : لینک دانلود 

11-خنک کاری ۳: لینک دانلود 

نویسنده: علی خزائی - ٢٧ امرداد ۱۳٩۱

پاور پوینت در مورد ساختمان سازی سال دوم راهنمایی

برای دانلود فایل مذکور روی لینک زیر کلیک کنید

http://s2.picofile.com/file/7337504301/Presentation1.pptx.html

نویسنده: علی خزائی - ٢۱ امرداد ۱۳٩۱

هم وطن عزیز دیشب در چه حالی در سفره افطار نشستی ! امروز کجا و در چه حالی در سفره افطار نشستی و با چه افطار کردی !! با دو قرص نان و دو حبه خرما یکی برای خودم و یکی برای تو !!! دست در دست هم دهیم ای هم وطن .............

هموطنان آذری ، تمام ایران در سوگ تو بنشسته است ..بنگر اطرافت را  ، ترک ، لر ،کرد، بلوچ و  ... در ماتمت شریک اند.کاش می شد مرهمی بر دلت گذاشت...تسلیت این حقیر  را در از دست دادن عزیزتان پذیرا باشید،

بنده ضمن ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب دیدگان این حادثه دردناک ،  رحمت خداوند برای درگذشتگان و شفای عاجل برای مصدومان و صبر و اجر برای بازماندگان و خسارت دیدگان را از خداوند متعال مسألت میکنم.

نویسنده: علی خزائی - ٢٠ امرداد ۱۳٩۱

شهادت مظلومانه امام اول شیعیان حضرت علی ابن ابیطالب بر تمام عاشقان و دوستداران ان امام عزیز تسلیت باد

 

نویسنده: علی خزائی - ۱۸ امرداد ۱۳٩۱

روغن موتور

 

روغن موتور به عنوان یک ترکیب چند منظوره، نقش بسیار مهم و اساسی در کارکرد مطمئن موتور خودرو ایفا می کند . اهمیت وجود روغن موتور به حدی است که جزء ملزومات هر خودرویی محسوب می شود و بدون روغن، عملاً امکان حرکت از اتومبیل سلب می شود . با توجه به تغییرات در طراحی های موتور و متناسب با آن، تغییراتی نیز بر روی روغن و در جهت هماهنگی با موتور به منظور افزایش کارآیی و حداکثر اطمینان از کارکرد بهینه آن، اعمال شده است .


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ۱٧ امرداد ۱۳٩۱

موریانه چوب یا کرم چوب

موریانه(Termite) حشره ای است که غالباً در مناطق حاره و تحت حاره مانند بعضی مناطق قاره افریقا و همچنین زندگی کرده و به اشیاء و آثار چوبی حمله ور شده و آنها را بکلی فاسد می کند.

حشره ای را که در کشور ما و بطور کلی در مناطق معتدله به نام موریانه می‌شناسیم در حقیقت (Termite) نیست بلکه باید آن را کرم چوب بنامیم و انگلیسی زبانان نیز به آن (Wood - Worm) می گویند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ٦ امرداد ۱۳٩۱
 قند موجود در خوراکی هاادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ٦ امرداد ۱۳٩۱

چای

چاى دومین نوشیدنى معروف و محبوب مردم در سرتاسر دنیا (پس از آب) است. گفته مى شود بین (۲۰-۱۸) بیلیون فنجان چاى هرروز در این سیاره مصرف مى شود.

چای یک نوشیدنی حاوی کافئین می باشد که با خیساندن برگهای گیاه کاملیا سیننس در آب داغ تهیه می گردد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ٦ امرداد ۱۳٩۱

آبیاری قطره ای در یک نگاه

اجزاء سیستمهای آبیاری قطره ای و فیلتراسیون

 

             


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی خزائی - ۳ امرداد ۱۳٩۱

زنبوران کارگر - نر - ملکه

یک کندوی زنبورعسل دارای سه نوع زنبور می باشد:

1) زنبور کارگر

2) زنبور ملکه

3) زنبور نر

 


ادامه مطلب ...
علی خزائی
دبیر حرفه و فن مدرسه راهنمایی ابوریحان بیرونی - سرگروه حرفه و فن و عضو کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات مقطع راهنمایی شهرستان اسدآباد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


تماس با ما

.

.

.

.

مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران